SOS – czyli jak możesz pomóc?

„Szczęśliwy jest ten, kto nie jest tak obłożnie chory, że jest w stanie zwlec się z łóżka i pójść tam, gdzie ktoś inny potrzebuje pomocy”

Zgodnie z powyższą sentencją pomóc NAVICULI i jej małym pacjentom może prawie każdy. Każdy kto zechce. Pomagać można różnie.

Można ofiarować pieniądze ( jeśli się je ma ). To jest prosty sposób i zawsze skuteczny, bo potrzeb placówka ma wiele. Na przestrzeni 2012 roku Centrum przeznaczyło wszystkie do tej pory mozolnie gromadzone środki inwestycyjne na bieżącą terapię pacjentów z uwagi na zmniejszony o ponad połowę kontrakt z NFZ.

Do najpilniejszych potrzeb w chwili obecnej należą:

  • Postawienie dwóch ścian ze szkła hartowanego ( dzięki temu powstaną dwa dodatkowe pomieszczenia na terapię dla rodzin )

  • Prace z zakresu P-poż

  • Remont trzeciego piętra budynku przy ul. Cedry ( dzięki temu można będzie uruchomić kolejne miejsca w przedszkolu terapeutycznym )

  • Ogrodzenie terenu placówki ( względy nie tylko estetyczne ale przede wszystkim związane z bezpieczeństwem pacjentów )

Ten, kto chciałby pomóc placówce finansowo może przesłać pieniądze:

Krajowe Towarzystwo Autyzmu Oddział w Łodzi

93-460 Łódź ul. Chocianowicka 198

Rachunek bankowy przeznaczony na darowizny od osób fizycznych, prawnych oraz instytucji:

11 1240 3028 1111 0010 4373 8372

Jeśli ktoś wolałby pomóc ofiarowując materiały, będzie to również bardzo mile widziane. Jeśli ktoś nie może ani ofiarować pieniędzy ani materiałów ale potrafi wykonać jakąś pracę przydatną w w/w, to ucieszymy się równie mocno.

Można ofiarować swój 1,5 %

Wystarczy w kolejnym zeznaniu podatkowym wpisać w odpowiedniej rubryce

Krajowe Towarzystwo Autyzmu O/Łódź KRS 0000270540 lub skorzystać z załączonego programu do rozliczeń podatkowych.

Można też poprosić rodzinę i znajomych, żeby zrobili to samo. Ziarnko do ziarnka…

Można również ofiarować:

  • materiały do terapii /koraliki, guziki, pasmanterię, tkaniny, włóczki , filc, sznurki, wypełniacze itp.

  • materiały papiernicze, plastyczne: kartony, papiery ozdobne, farby akrylowe i inne, papier ksero, klej biurowy i inny, bibułę, sznurek twister i inne, papierową wstążkę itp.

  • końcówki serii: ubrań, butów, zabawek, gier planszowych, farb, maskotek, piłki, artykułów sportowych, sportowe itp.

  • materiały budowlane: zaprawa tynkowa, styropian, farby, drewno, glazura, elementy ogrodzeniowe itp.

  • Żywność/ makarony, ryż, kasza/, chrupki, warzywa, owoce itp.

  • Tysiące innych rzeczy, które przydadzą się w Centrum lub posłużą tym pacjentom, których sytuacja materialna nie jest najlepsza

Jeśli chciałbyś coś ofiarować, ale nie jesteś pewien czy to się przyda – zadzwoń ( 42 611 83 45 ) i zapytaj p. Janeczkę Różycką lub przyślij swoją propozycję mailem na adres rozycka.janina@navicula.pl

Można ofiarować kawałek siebie samego, czyli zostać wolontariuszem

W tak dużej placówce, która realizuje tak wiele zadań w jednym czasie – każda para rąk do pracy, każda głowa do myślenia i każdy uśmiech dla polepszenia humoru pozostałych – zawsze się przydadzą. NAVICULA zajmuje się trudnymi problemami, związanymi ze zdrowiem swoich małych pacjentów, ale w jej sercu smutno nie jest. Dzieci dostarczają wiele emocji, tych pozytywnych także. Wśród codziennych problemów zdarzają się również bardzo wesołe sytuacje i jest ich wcale nie mało. Możesz wesprzeć działanie pracowni gospodarstwa domowego lub jeśli wolisz – pracowni artystycznej ( duże pole dla inwencji twórczej ). Możesz też zająć się organizowaniem ciekawych zajęć dla maluchów w sali zabaw. Ci, którzy nie bardzo widzą się w pracy z dziećmi mogą pomagać w innych pracach. Każdy z pracowników Centrum jest odpowiedzialny za wiele różnych zadań. Jeśli zgłosisz się do pomocy znajdą się zapewne takie zadania, w których będziemy mogli wykorzystać Twoje zdolności i umiejętności. Zapewne nauczysz się również zupełnie nowych rzeczy. A może właśnie u nas objawią się Twoje wybitne talenty, dzięki którym będziemy mogli rekomendować Cię konkretnemu pracodawcy.

Przewiń do góry
Skip to content