Ogólnopolski Spis Autyzmu

Czym jest OSA?
Ogólnopolski Spis Autyzmu, w skrócie OSA, to badanie sondażowe dla osób z autyzmem i zespołem Aspergera oraz ich rodziców.
Badanie ma formę ankiety internetowej. Badanie jest anonimowe.

Dla kogo jest OSA?
Badanie przeznaczone jest dla osób powyżej 12. roku życia, które mają diagnozę autyzmu, zespołu Aspergera lub całościowych zaburzeń rozwoju.
Oddzielna ankieta przeznaczona jest dla rodziców i opiekunów osób z autyzmem lub zespołem Aspergera.

Kto stworzył OSA?
OSA została stworzona przez zespół badaczy i społeczników ze Stowarzyszenia Innowacji Społecznych „Ukryty Potencjał” oraz Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Jak wygląda badanie?
Badanie ma formę ankiety, której wypełnienie trwa zwykle ok. 45 minut.
Ankieta jest podzielona na sekcje tematyczne, które obejmują podstawowe informacje na temat osoby, zdrowie i otrzymywane wsparcie, edukację i pracę, kontakty z innymi, umiejętności i zainteresowania osoby badanej.

Jaki jest pożytek z OSY?
OSA jest największym badaniem osób z autyzmem i zespołem Aspergera w Polsce. OSA daje im szansę wypowiedzieć się na temat swojego życia i wsparcia, jakie chcieliby otrzymać. Wyniki zostaną szeroko udostępnione (oczywiście w formie anonimowej), tak by każdy mógł się z nimi zapoznać.

A co JA będę z tego miał(a)?
Poświęcenie 45 minut może sprawić, że w przyszłość Ty (lub Twoje dziecko) otrzymasz lepsze wsparcie, ktoś lepiej zrozumie, czego potrzebujesz.
Dodatkowo, dla wszystkich badanych przygotowaliśmy drobne upominki. Każdy uczestnik może też wziąć udział w losowaniu 20 zestawów promocyjnych „Mary i Max”!

Zapraszamy do udziału w tym badaniu!
Więcej na stronie www.spisautyzmu.pl

Przewiń do góry
Skip to content