Wolontariat koleżeński "Mary i Max"

W NAVICULA Centrum w Łodzi od 1 marca 2016 r. realizujemy projekt Wolontariat koleżeński "Mary i Max". Jest to nowatorski program, którego celem jest wsparcie osób z autyzmem i zespołem Aspergera w nawiązywaniu kontaktów koleżeńskich. Na podstawie informacji uzyskanych z formularza internetowego oraz indywidualnych rozmów staramy się dobrać uczestników i wolontariuszy w pary, biorąc pod uwagę ich miejsce zamieszkania, wspólne zainteresowania, a także wiek i płeć. Program polega na regularnych spotkaniach tak dobranych osób przez okres minimum 8 miesięcy. Osoby same decydują, jak spędzają czas. Spotkania mogą obejmować wspólne wyjścia, na przykład do kina, na basen czy koncert, albo odbywać się w domu uczestnika lub wolontariusza. Ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia i bezpieczeństwo biorących udział w programie. Zarówno wolontariusze, jak i uczestnicy oraz ich rodziny mogą liczyć na wsparcie podczas całego czasu trwania programu.


Do udziału w Wolontariacie Koleżeńskim „Mary i Max” zapraszamy dwie grupy osób:
uczestników - osoby z autyzmem i zespołem Aspergera powyżej 12 roku życia, mieszkające w Łodzi i okolicach,
wolontariuszy - osoby od 14 roku życia, mieszkające w Łodzi i okolicach.

Mamy nadzieję, że dzięki udziałowi w projekcie Wolontariatu Koleżeńskiego Mary i Max jego uczestnicy:
• poczują się pewniej w relacjach z innymi
• poznają ciekawą osobę, z którą podzielą swoje zainteresowania i sposoby spędzania czasu
• będą czuły się bardziej akceptowane i lubiane przez innych
• będą dobrze się bawić!

Realizowane były już dwie edycje projektu w Warszawie. Obecnie projekt
Wolontariat koleżeński "Mary i Max" realizowany jest w Warszawie, Łodzi i Lublinie.

Zapraszamy zainteresowanych do udziału w projekcie oraz przekazywanie dalej informacji o projekcie realizowanym w NAVICULA Centrum w Łodzi
Szczegółowe informacje i możliwość zgłoszenia się na stronie projektu:

http://wolontariatkolezenski.pl

Projekt Wolontariat koleżeński "Mary i Max"  jest współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Warszawie. Realizacja  projektu  w Warszawie rozpoczyna się 1.02, b.r. w Łodzi i Lublinie od 01.03. b.r. zakończenie projektu  dnia 31.12.2016 r.

Zasady rekrutacji do projektu:

$1·         przyjmowanie zgłoszeń wolontariuszy i uczestników przez formularz internetowy na stronie wolontariatkolezensko.pl

$1·         spotkania rekrutacyjne

$1·         dopasowanie wolontariusza

 

 

 

 

Formy wsparcia realizowane w projekcie:

 • wsparcie rówieśnicze
 • konsultacje psychologiczne
 • wsparcie relacji
 • grupowa superwizja wolontariuszy
 • indywidualna superwizja wolontariuszy
 • wspieranie kontaktu z lokalnymi  ośrodkami i instytucjami  przyjmującymi beneficjenta
 • dopasowanie wolontariusza do beneficjenta

Harmonogram poszczególnych działań realizowanych w ramach projektu w Łodzi w 2016 roku:

 • wdrażanie aplikacji do obsługi programu w Łodzi w miesiącu     II,
 • rekrutacja i tworzenie par w regionie w miesiącach   III, IV, V,
 • spotkanie par /osoba z autyzmem i wolontariusz/ w regionie w miesiącach V, VI, VII, VIII, IX, X, XI, XII.
 •  

Wszelkie aktualności o realizacji projektu zamieszczane są na  portalu społecznościowym FB  stowarzyszenia oraz na FB projektu Wolontariat koleżeński "Mary i Max".

 

 

 

Projektu Wolontariat Koleżeński „Mary i Max” w Łodzi

 

 

EKO 200

 

 Eko Center Centrum ZDROWIA i URODY

Łódź  – Teofilów, ul.Traktorowa 23a ( róg z ul. Klaretyńską, w budynku admin. Łódź-Teofilów )

10 wejść dla par w miesiącu

 Eko Center to wyposażony w nowy sprzęt do ćwiczeń klub w Łodzi. Eko Center od 2014r. prowadzony jest przez nowego właściciela, który podjął wszelkiego rodzaju starania, aby umożliwić klientom jak najlepszy komfort zajęć i zwiększyć ich ilość. Do dyspozycji jest klimatyzowana siłownia dla kobiet oraz 3 sale fitness, dwa gabinety kosmetyczne do pielęgnacji ciała oraz gabinet do masażu rehabilitacyjnego dla wszystkich zainteresowanych. W Centrum Zdrowia i Urody jest wykwalifikowany personel z dużym doświadczeniem, dbający o maksymalne bezpieczeństwo i higienę wykonywanych usług. Serdecznie zapraszamy ! 

www.ekocenter.com.pl

 

 

FIERO 200

Fiero Pizza

Łódź Retkinia ul. Kusocińskiego 67 paw.11

Łódź Chojny  Teofilów, Widzew

10 voucherów o wartości 30 zł

 Fiero Pizza Retkinia Łódź oferuje świetną i zawsze gorącą pizzę. To przeszło sześćdziesiąt pozycji, które gwarantują smakowy zawrót głowy i to, że znajdziesz propozycję idealnie zgodną z Twoimi preferencjami. O wyjątkowości menu Fiero Pizza świadczy obecność pizzy bezglutenowej czy wyjątkowych specjałów Fiero. Nie zapominaj również o wspaniałej ofercie zestawów lunchowych na każdą okazję. Dla najmłodszych smakoszy przygotowano pizzę w słodkim wydaniu oraz znakomite desery, którym również dorośli nie będą w stanie się oprzeć.

www.fieropizza.pl

      

 

czarodzielnica 200 

Czarodzielnica Galeria Kawy i Herbaty

Łódź, ul. Nawrot 7

8 podwójnych zaproszeń na bezpłatną kawę lub herbatę na miesiąc

Czarodzielnica to  galeria kawy i herbaty. Obok gatunkowych kaw i aromatycznych herbat z całego świata znajdziesz tu także rodzime zioła, które ukoją ciało i duszę. Czarodzielnica oczaruje Cię również ręcznie robioną ceramiką oraz biżuterią tylko polskich artystów plastyków W magicznej atmosferze napijesz się najlepszej kawy i herbaty w mieście, a Włścicielka wyczaruje dla Ciebie  dobry nastój Daj się oczarować i przyjdź do Czarodzielnicy. 

www.galeria-czarodzelnica.pl

 

wasiakowie logotyp

Lodziarnia Cukiernia Wasiakowie

Łódz,ul,  Romualda Traugutta 2

 

Vouchery uprawniające do bezpłatnych lodów.

 Właściciele mają 35 letnie doświadczenie cukiernicze wykorzystywane  na co dzień w produkcji ciast, lodów, wyrobów czekoladowych. Tradycyjne przepisy, najwyższej jakości
naturalne surowce i doświadczona załoga, to atuty, które pozwalają zaprezentować
szeroką gamę ciast, od wyśmienitych pączków, drożdżówek poprzez tradycyjne serniki, pierniki, makowce, ciasta owocowe do wykwintnych musów czekoladowych
i tortów. Oferowane są lody tradycyjne produkowane we własnej pracowni na bazie sprawdzonych receptur z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu i najlepszych na rynku naturalnych surowców.

www.cukiernia.eu

 

 

bezakrowka 200

Beza Krówka naturalne lody rzemieślnicze

Łódź, ul. Piotrkowska 138/140, Piotrkowska OFF

Vouchery uprawniajże do bezpłatnych lodów.

 

Beza –krówka poleca najlepsze na świecie lody rzemieślnicze . Ostatnio polecane lody to te o smaku granatu w formie sorbetu oraz lody mleczne  o smaku pralin. Łap Pokemony  razem z Baza  -Krówka.

www.beza-krowka.pl

 

lody na okrągło 200

Łodziarnia  - Lody na Okrągło

Łódź, ul. Sienkiewicza 13


Vouchery uprawniające do bezpłatnych  lodów

Łodziarnia przygotowuje i wymraża na miejscu lody z naturalnych składników, bez chemii.

Są również lody na wynos ½ kg, 1kg - mniam, mniam. Najnowsze smaki to princessa kokosowa, wiśnia z passoa sorbet, kinder country, lemoniada z czarnej porzeczki – sorbet oraz mango/banan – sorbet. Zawsze są trzy smaki: śmietana, czekolada, truskawka – sorbet i ciągle niespodzianki.

https:/www.facebook.com/Łodziarnia-Lody-na-Okrągło/

 

frame logo 200

 FRAME Klub Bilardowy

Łódź, ul Narutowicza 7/9

 1. uprawniające  do bezpłatnych wejść dla pary./

FRAME Klub Bilardowy - jest  jednym z największych klubów bilardowych w Polsce.
Na powierzchni 900 m2 znajdują się: 19 stołów do bilarda 9Ft firm : Wik, Dynamic, Brunswick, 1 stół 8Ft, 2 stoły do snookera, 5 automatów do dartsa, 5 stołów do piłkarzyków, stół do ping ponga.
Klub posiada licencję klubu bilardowego PZBil, odbywają się tu liczne ogólnopolskie turnieje. Do najważniejszych należą Mistrzostwa Polski Amatorów, Turnieje Eliminacyjne Wik Poltur, The Best of The East, cykl turniej Junior Tour i wiele innych o zasięgu lokalnym.Wnętrze klubu pozwala na organizowanie imprez zarówno tych kameralnych jak i tych dużych na ponad 150 osób, bogate doświadczenie w organizacji imprez: integracyjnych, okolicznościowych, spotkań biznesowych.
Istnieje możliwość zakupienia karnetów treningowych i bonów upominkowych.
W klubie można zakupić również wysokiej jakości kije bilardowe oraz wszelkie niezbędne akcesoria

www.frame.pl

Kino CHARLIE logo kina 200

CHARLIE Kino Galeria

Łódź, ul Piotrkowska 203/20

 1. uprawniające  do  3 bezpłatnych wejść dla pary oraz bilety ulgowe/

Kino Charlie powstało w 1994 roku. Od początku swojego istnienia prezentuje repertuar ambitny, studyjny oraz jest organizatorem wielu wydarzeń artystyczno-filmowych.
Obecnie dla widzów przygotowane są cztery  sale kinowe wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt nagłośnieniowy. Widzowie czekający na filmy mogą zwiedzić Galerie , w której wystawiane są prace młodych artystów oraz napić się kawy w filmowej kawiarence
W 2002 roku patronat honorowy nad kinem Charlie objęła PWSFTviT, dzięki czemu kino zyskało możliwość prezentacji dorobku łódzkiej "Filmówki" szerszej publiczności.

Od 2004 roku Kino Charlie należy do Europejskiej Sieci Kin "Europa Cinemas".
W roku 2009 zostało uhonorowane nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowe dla najlepszego podmiotu prowadzącego kino.
Kasa Kina Charlie jest czynna codziennie na pół godziny przed pierwszym seansem i zapewnia możliwość wcześniejszej rezerwacji biletów.

www.charlie.pl

 

grakula 200

Kręgielnia Grakula

Łódź, ul. Drewnowska 58, Manufaktura

16 zaproszeń  uprawniające  do bezpłatnych wejść dla par ./

Kręgielnia Grakula to największe profesjonalne centrum rozrywki w Łodzi, w którym każdy będzie mógł miło spędzić czas oraz przeżyć niezapomniane chwile.

Bowling to sport, ale także niepowtarzalna forma zabawy i aktywnego spędzania wolnego czasu. Od kilku lat z powodzeniem zdobywa w Polsce coraz większe rzesze zwolenników. Każdy, niezależnie od wieku oraz sprawności fizycznej, może grać w kręgle. Dlatego naszym celem jest promocja tej dyscypliny sportowej wraz z wyeksponowaniem jego wymiaru sportowego, integracyjnego i rekreacyjnego.

Na powierzchni 2700 m2 znajduje się: 28 profesjonalnych torów (22 w sali na dole i 6 w górnej sali VIP),3 wysokiej klasy stoły do gry w bilard, automaty do gier zręcznościowych (dart, cymbergaj oraz  piłkarzyki) oraz bary, sala konferencyjna a także parkiet do tańca itd. W Kręgielni Grakula są doskonałe warunki do gry, zarówno dla amatorów, jak i zawodowców. Sprzęt  uznanych na całym świecie firm, oferowane profesjonalne obuwie oraz kule dostosowane wagą do potrzeb gracza. Kręgielnia Grakula to niepowtarzalny klimat, wyjątkowa atmosfera i oryginalny wystrój, który przyciąga i wciąga do zabawy. Przyjdź do Kręgielni Grakula i spędź niezapomniane chwile w scenerii starego zamczyska!

www.grakula.pl

 

 

gralnia

GRALNIA - GRY BEZ PRĄDU

Łódź, ul Więckowskiego 6

16 zaproszeń  uprawniających  do bezpłatnych wejść dla par.

GRALNIA - GRY BEZ PRĄDU. W Łodzi są takie punkty, gdzie możesz wypożyczyć i kupić grę planszową, a także zagrać na miejscu! W samym centrum  miasta.  Masz do wyboru : Gry Planszowe, Gry Karciane, Gry Fabularne, Gry dla dzieci, Łamigówki i Puzzle, Gry Imprezowe, Akcesoria oraz Wypożyczalnia.  Przyjdź i zagraj. Czekamy

www.gralnia.org

www.facebook.comIGralniaGryBezPradu

 

pasta go 200

Pasta GO!

Łódź, ul.Kościuszki 32 oraz dwa pozostałe lokale

16 zaproszeń  uprawniających  do bezpłatnych  poczęstunków dla  par.

Pasta GO! is modern and busy spaghetti & salads lunch bars in the center of Łódź (Żwirki 8 + Kościuszki 32 + Sienkiewicza 15), serving cooked to order pasta dishes and salads, freshly made in front of your eyes, available to eat in or take & go. Choose from our 16 delicious pasta sauces (from meat to veggie, from spicy and sweet to sour), 5 types of pasta (whole grain & gluten-free included), create your own salad from high-quality & fresh ingredients you see in front of you and like!

www.facebook.compastago

 

babkarnia logo 240

 

Pracownia słodkości Babkarnia

 Łódż, ul. Piramowacza 2

 

8 zaproszeń na bezpłatny poczestunek dla par

Cukiernia artystyczna Babkarnia powstała z miłości a nawet z dwóch. Z miłość do tworzenia rzeczy pięknych i smacznych . Tu powstają torty i babeczki personalizowane dla indywidualnego odbiorcy – naszego klienta, pojechane lody o niespotykanych połączeniach smakowych. Nasze wyroby to harmonia naturalnych produktów, smaków, ciekawych kombinacji i wyglądu.. Cukiernia Babkarnia łączy tradycję z nowoczesnością , podchodzi kreatywnie do każdego projektu, propagując  polskie produkty, zmieniając ofertę w zależności od pory roku i sezonowości produktów.

www.babkarnia.pl

www.facebookcom/babkarnia

woszczyzna

WŁOSZCZYZNA

Łódź ul. Piotrkowska 16

 1. zaproszeń na bezpłatny poczęstunek dla par

 

Włochy smakują na wiele sposobów, ale każdy z włoskich smaków to autentyczna pasja i jakość produktów. W restauracji Włoszczyzna tworzymy miejsce, w którym najważniejsza jest dobra kuchnia, ekologia i etyczny aspekt jedzenia. Dbamy o to, skąd pochodzi nasze jedzenie. Starannie dobieramy dostawców, wspierając tych lokalnych prowadzących uprawy ekologiczne.

W menu: lunche, obiady, kawa i napoje, możliwość rezerwacji, dania na wynos lub obsługa kelnerska.

www.wloszczyzna.pl

włoszczyznaŁódźIFacebook

 

 

 

Bestseller Retail  Sp. z o.o. Sklep Vero Moda"

Łódź ul. Piotrkowska 101

 1. bilety  do Planetarium w EC1 na pokaz  filmowy Dwa szkiełka

 Jest to sklep oferujący odzież wysokiej jakości. Sklep oferuje niezwykle szeroki wybór produktów - modnych elementów odzieży dostosowanych do oczekiwań wszystkich klientów. Wykorzystując ofertę sklepu, klient może oczekiwać dużo ciekawych obniżek, jak również kompleksową  pomoc podczas poszukiwania najlepszych produktów i przyjazną atmosferę zakupów.

www.veromoda.com

 

 

filharmonia dzka

 

 

Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina  - Instytucja  Kultury  Samorządu Województwa Łódzkiego

Łódź, ul. Narutowicza 20/22

 

bezpłatne zaproszenia na koncerty  dla par

Filharmonia Łódzka to jedna z największych i najprężniej działających instytucji kultury samorządu województwa łódzkiego.

Na estradzie Filharmonii Łódzkiej najczęściej występuje Orkiestra Symfoniczna FŁ. Zapraszane są również zespoły z innych miast Polski oraz z zagranicy W FŁ działa profesjonalny chór mieszany, dysponujący bogatym repertuarem oratoryjno-kantatowym i pieśniowym . Nad poziomem muzycznym filharmonii jako dyrektorzy artystyczni czuwali między innymi Henryk Czyż i Zdzisław Szostak, a ostatnio Daniel Raiskin.

Oprócz koncertów symfonicznych w programie FŁ znajdują się koncerty kameralne, recitale fortepianowe, koncerty muzyki dawnej, a od niedawna również koncerty organowe. Do dzieci skierowane są warsztaty muzyczne prowadzone metodą Carla Orffa „Odkrywcy muzyki” oraz metodą E.E. Gordona – „Baby Boom Bum”, a także zajęcia muzyczne i plastyczne Dziecięcego Uniwersytetu Artystycznego. W czasie wakacji corocznie odbywa się Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski”. Regularne transmisje przedstawień z nowojorskiej The Metropolitan Opera FŁ wprowadziła jako pierwsza instytucja w Polsce.

Od 2010 roku działa przy filharmonii „Chór dla (nie)opornych”, złożony ze śpiewaków-amatorów.

Od 1984 roku Filharmonia Łódzka nosi imię Artura Rubinsteina – wybitnego pianisty-wirtuoza urodzonego w Łodzi, który wielokrotnie występował z rodzimą orkiestrą i to z nią dał jeden z ostatnich koncertów w swojej karierze. Rubinstein koncertował m.in. w budynku Filharmonii Łódzkiej przy ul. Narutowicza 20, w miejscu, gdzie obecnie znajduje się nowy gmach FŁ.

www.filharmonia.lodz.pl

FilharmoniaŁódzkaIFacebook

 

bodo

Kino BODO

ul. Rewolucji 1905 r. 78/80

 

 16 bezpłatnych  zaproszeń dla par do kina

Kino BODO, to kameralne miejsce oprócz spełniania swej podstawowej funkcji  jest jednocześnie wielozadaniową instytucją kulturalną. Obok typowego repertuaru kinowego prezentowane są y tematyczne pokazy i przeglądy filmowe, a także festiwale.
W tym autorski Festiwal Filmów Antydepresyjnych RELANIUM.
Serwujemy  kawę, ciastka i rozrywkę na wysokim poziomie, dostosowanym do oczekiwań poszczególnych grup naszych klientów. Kameralne kino w Łodzi z ambitnym repertuarem, przyjazną atmosferą, możliwością wynajęcia i organizacji imprezy.

www.kinobodo.pl

KinoBodoIFacebook